تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


اخبار
امروز؛ جای هزاران دختر و پسر در کلاس‌های درس خالی است .

امروز بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به کلاس‌های درس رفتند اما در این میان دانش آموزانی در اقصی نقاط کشور درس و مدرسه را به هزار دلیل رها کرده‌اند و اکنون بازمانده از تحصیل محسوب شده و به حمایت‌های ویژه جهت بازگشت به چرخه تحصیل نیاز دارند.

 


ادامه مطلب ...

افزایش نقش زنان به معنای مسئولیت پذیری نیمی از جامعه است

19 فروردین 1395

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش نقش زنان در جامعه به معنای مسئولیت پذیری نیمی از جامعه است.

 

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا -منطقه سیستان و بلوچستان، شیرین احمدنیا در همایش تجلیل از مقام زن اظهار کرد: زنان جامعه ما در عرصه های مختلف آموزشی، تربیتی و کاری حضور و فعالیت زیادی دارند که امید است این فعالیت‌ها در جامعه بیشتر از گذشته ارتقاء پیدا کند.

 

وی افزود: طی سال جاری در راستای توسعه، پیشرفت و پیشگیری از آسیب‌های جامعه، ایفاء نقش‌های جدید برای زنان موثر خواهد بود.

 

این مسئول با اشاره به افزایش نقش زنان در جامعه ادامه داد: به نوعی افزایش نقش زنان در جامعه به معنای مسئولیت پذیری نیمی از جمعیت یک جامعه است.

 

احمدنیا خاطر نشان کرد: زنان جامعه ما در کنار مردان برای پیشبرد اهداف جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی حضور پیدا کنند که این امر باعث رشد و پیشرفت جامعه خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: با افزایش سطح تحصیلی زنان جامعه امروزی طی آینده نزدیک مادرانی با سطح تحصیلات بالا در کشور وجود خواهند داشت که این مقوله الگوهای بهتری برای تربیت فرزندان در جامعه خواهند بود.

 

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اذعان کرد: سازمان بهزیستی کشور برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت و شهرداریها که با این آسیب های جامعه در ارتباط هستند برنامه ریزی‌های جدیدی را صورت خواهد داد.

 

وی در پایان گفت: امید است با توجه به تغییر و تحولات اجتماعی و اقتصادی به نقش و جایگاه زن در جامعه بیشتر از گذشته توجه شود.

منبع:ایسنا


293
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش های بین المللی توسعه ایران