عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

خوشرو: نهاد خانواده در دستيابي به اهداف توسعه جايگاهي ويژه دارد

29 فروردین 1395

غلامعلي خوشرو روز سه شنبه در چهل و نهمين نشست كميسيون جمعيت و توسعه اين سازمان، بر جايگاه بااهميت نهاد خانواده در دستور كار تازه اين كميسيون و ضرورت حمايت همه جوامع و دولت ها از آن تأكيد ورزيد.
وي كه به نمايندگي از طرف 25 كشور عضو گروه دوستداران خانواده سخن مي گفت، افزود: خانواده همچنان از نظر رواني و اقتصادي نخستين و اصلي ترين حامي هر فرد به شمار مي رود و در مسير دستيابي به اهداف بين المللي توسعه از جايگاه ويژه اي برخوردار است.
سفير كشورمان در بخش ديگري از اين سخنان، با تأكيد بر تعهد جمهوري اسلامي ايران به ريشه كن سازي فقر و نابرابري در جامعه، به تشريح دستاوردهاي كشورمان در حوزه هاي سلامت و بهداشت بويژه سلامت زنان و كاهش مرگ و مير كودكان و مادران پرداخت. 
نماينده دائم كشورمان گفت: در حالي كه در سال 90 در هر 100 هزار تولد 120 مورد به مرگ و مير مادران منجر مي شد، اين رقم در سال 2015 به 17 نفر كاهش يافته است.
وي اضافه كرد كه از سال 2014 انجام اصلاحات در سيستم درماني كشور و با هدف پوشش كامل درمان و افزايش رضايت شهروندان از خدمات درماني در جريان بوده است.
خوشرو ادامه داد: با توجه به تغييرات جمعيتي چند دهه گذشته و با توجه به اينكه جمعيت ايران رو به پيري گذاشته است، جمهوري اسلامي ايران دسترسي به نرخ باروري بالاتر را در دستور كار قرار داده و همزمان به رسيدگي به نيازمندي هاي سالمندان جامعه مشغول بوده و در همين جهت به تشكيل شوراي ملي سالمندي در كشور اقدام كرده است. 
چهل و نهمين نشست كميسيون جمعيت و توسعه سازمان ملل با هدف بررسي سياست هاي جمعيتي كشورها بويژه پس از تصويب سند توسعه پايدار سازمان ملل متحد در سال 2015 در روزهاي 11 تا 15 آوريل2016 در مقر سازمان ملل در نيويورك در حال برگزاري است.

منبع:ایرنا


671
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش