عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

نخستین مرکز بین المللی تحقیقات توانبخشی راه اندازی شد

30 مرداد 1395

 

نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی ایران در بهمن سال جاری برگزار می گردد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: نخستین مرکز بین المللی تحقیقات توانبخشی با مشارکت این دانشگاه و دانشگاه لایپزیک آلمان و با همکاری یک دانشگاه از کره و دو دانشگاه از اندونزی راه اندازی شد.

 حمیدرضا خانکه از وزارت بهداشت افزود: با طراحی ساختار مرکز بین المللی تحقیقات توانبخشی در دانشگاه لایپزیک و تهیه اساسنامه آن که به امضای نمایندگان چهار دانشگاه، از جمله معاون تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی رسید، فعالیت این مرکز تحقیقات از ۲۸ خرداد ماه – ۱۸ June – آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: قرار است، پژوهش های مختلف در حوزه توانبخشی روانی خصوصا در حوادث و بلایا، با حمایت مالی دانشگاه لایپزیک در این مرکز بین المللی تحقیقاتی انجام شود و زمینه را برای تولید دانش و شواهد علمی در این خصوص فراهم کند.

خانکه با تاکید بر اینکه مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای طبیعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از عناصر اصلی این مرکز تحقیقات بین المللی است، افزود: قرار است تا به عنوان اولین طرح تحقیقاتی مشترک، مطالعه مقایسه ای بین آلمان و ایران در حوزه ایمنی روانی در حوادث و بلایا و چگونگی آمادگی روانی در حوادث و بلایا انجام بشود.

وی گفت: در راستای همین برنامه، کارگاه آموزشی کمک های اولیه روانی در حوادث و بلایا در این مرکز تحقیقاتی برگزار شد و مباحث مربوطه به دانشجویان دکتری دانشگاه لایپزیک تدریس شده است.

خانکه افزود: با توجه به اینکه دانشگاه لایپزیک آلمان معتبرترین دانشگاه در زمینه روانشناسی در حوادث و بلایا در دنیا است و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای طبیعی دانشگاه علوم بهزیستی نیز یکی از مراکز معتبر در خصوص سلامت در حوادث و بلایا هستند.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خاطرنشان کرد: تبادل دانشجوی دکتری و پسادکترا در رشته های مرتبط با حوادث و بلایا، انجام تحقیقات مرتبط درخصوص سلامت در حوادث و بلایا و همچنین برگزاری دوره های آموزشی مشترک و تولیدات علمی مشترک، از جمله برنامه های آینده دو دانشگاه لایپزیک و علوم بهزیستی در قالب فعالیت های مرکز جدید بین المللی تحقیقات توانبخشی است.

براساس این گزارش، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشگاهی تخصصی با حدود ۱۸۰۰ دانشجو شاغل به تحصیل در رشته های خاص همچون مدیریت رفاه اجتماعی، سلامت اجتماعی(وتعیین کننده های آن)، سلامت روانی و توانبخشی مانند کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، مشاوره خانواده و همچنین سالمند شناسی و رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان فعالیت دارد.

واحد پژوهش نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی

 

برچسب ها: نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی، فاصله طبقاتی، جامعه شناختی، شناسایی چالش، افلاطون، جامعه شناسی، علوم اجتماعی، همایش علوم اجتماعی، کارل مارکس، برنامه ریزی، راهکار نوین، رفاه اجتماعی، سرمایه اجتماعی، جمعیت شناسی، نابرابری های اجتماعی، کار و شغل، ارتباطات، توریسم، انسان شناسی، تعاون، تامین اجتماعی، جامعه شناسی روستایی


538
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش