عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

02133699094 

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

کتاب انضباط اجتماعی و نقش آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

30 مرداد 1395

واحد پژوهش نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی: “کتاب انضباط اجتماعی و نقش آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی” اثر دکتر مصطفی اقلیما عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، در چند سال گذشته به عنوان یکی از منابع اصلی آزمون دکترا وکارشناسی ارشد رشته مددکاری اجتماعی ، مورد توجه قرار گرفته است.  کتابی با نشر قدیم ، که بدلیل عدم تجدید چاپ به یکی از کتاب های نایاب مبدل گشته است.

تاریخ نشر : ۸۴۰۲۱۲ ، تیراژ : ۳۰۰۰، تعداد صفحه : ۲۶۴،  انتشارات اسپند هنر
در این کتاب با بیان تعاریف و جایگاه انضباط اجتماعی و آشنایی با فرهنگ گروه پرخاشگری، کجروی‌های فردی و اجتماعی، انسان و مسئولیت ، واکنش‌های اجتماعی و متقابل و انواع ناهنجاری‌های روانی و علل و عواملی مطرح گردیده که موجب می‌شود تا شخصیت و روان انسانی دست خوش ناسازگاری و در نهایت بی‌نظمی و بی‌انضباطی شود. مباحث اصلی کتاب عبارت‌اند از: ‘آشنایی با انضباط اجتماعی از ابعاد گوناگون’، ‘انضباط فردی مبنای انضباط اجتماعی’، ‘شیوه‌های تحقق انضباط اجتماعی’ و ‘بررسی علل وقوع بی‌انضباطی‌های اجتماعی’ و ‘پیشنهادها’.

از اینکه در این کتاب از زاویه  نظم اجتماعی به آسیب های اجتماعی نگریسته شده است و معنی مفاهیم مشابه همچون همنوایی ، همسازی، نهادمندی و… مورد مداقه قرار گرفته است از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.این کتاب علاوه بر منابع فارسی متعدد،  دارای ۶۷۰ منبع خارجی(لاتین) دارد ، که در نوع خود برای یک کتاب ۲۶۰ صفحه ای جالب می باشد!.

اما در کنار آن دارای نارسایی هایی محتوایی و ساختاری هم می باشد، از جمله غلط املایی متعدد، تکرار برخی پاراگراف ها و تعاریف در فصلهای مختلف و عدم یک دستی در چینش مطالب کتاب. امید است در تجدید چاپ(اگر تجدید چاپ شود) ، این مطالب مورد توجه و تصحیح قرار گیرد.

 

برچسب ها: نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی، فاصله طبقاتی، جامعه شناختی، شناسایی چالش، افلاطون، جامعه شناسی، علوم اجتماعی، همایش علوم اجتماعی، کارل مارکس، برنامه ریزی، راهکار نوین، رفاه اجتماعی، سرمایه اجتماعی، جمعیت شناسی، نابرابری های اجتماعی، کار و شغل، ارتباطات، توریسم، انسان شناسی، تعاون، تامین اجتماعی، جامعه شناسی روستایی


463
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش