عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

02133699094 

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

تامین اجتماعی، تنها صندوق دارای تعادل بین ورودیها و خروجی‌ها

29 مهر 1395

 

روابط عمومی کنگره بین المللی جامع علوم اجتماعی ایران به نقل از ایسنا-

معاون مدیرکل مستمری سازمان تامین اجتماعی تنها صندوق بازنشستگی که توانسته تعادل بین ورودیها و خروجی‌هایش را حفظ کند، سازمان تامین اجتماعی دانست.

به گزارش ایسنا، بهروز کریمی با بیان اینکه صندوقهای بازنشستگی حمایت ها و خدمات شان را بر اساس ورودی‌ها و خروجی هایشان تنظیم می کنند، گفت: ورودیها شامل حق بیمه ها و سرمایه گذاریهایی که در صندوق انجام می شود، است. خروجی های صندوق های بازنشستگی معمولاً تعهد و خدماتی است که به بیمه شدگان ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: این خدمات باید بر اساس محاسبات دقیق بیمه ای انجام شود تا تعادل بین این ورودی و خروجی حفظ شده و پایداری صندوق برای سالهای آتی نیز حفظ شود. این تعادل در حال حاضر خوشبختانه در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و به نظر می رسد تنها صندوق بازنشستگی که توانسته است تعادل را حفظ کند، سازمان تامین اجتماعی است.

معاون مدیر کل مستمری سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر چقدر تعداد بیمه پردازهای سازمان تامین اجتماعی بیشتر باشد، ورودی های بیشتر خواهند بود و بنابراین پوشش بیمه ای برای اقشار مختلف جامعه که یکی از اهداف مهم سازمان است، صورت می گیرد ادامه داد: وصولی های جدیدی که اخذ می شود صرف حمایت هایی می شود که باید به افراد و بیمه‌شدگان پرداخت شود.

کریمی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، در ادامه به چالش اشاره و بیان کرد: جدی‌ترین چالش صندوق بازنشستگی کشوری، عدم ورودی صندوق است و این متاسفانه باعث شده نسبت پشتیبانی مان به زیر عدد یک برسد.

وی اضافه کرد: در صندوق های بازنشستگی خوب و معتبر نسبت پشتبانی در حدود عدد 6 است اما متاسفانه در صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل قوانین و مقررات، هیچ گونه ورودی نداریم و به همین دلیل نسبت پشتیبانی مان به عدد یک رسیده است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری به مقایسه وضعیت نرم جهانی و ایران پرداخت و اظهار کرد: در شکل جهانی، در مقابل هر شش نفر شاغل یک نفر باید بازنشسته باشد تا آن صندوق بتواند پایدار بماند و بر اساس دریافتی ها سرمایه گذاری صورت می گیرد تا برای پرداخت حقوق استفاده شود.

وی عنوان کرد: در صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل اینکه استخدام ممنوع شده است و عملا هیچ گونه ورودی نداریم، عدد شش تبدیل به عدد یک شده است. متاسفانه مشکل اصلی صندوق ها این است که ورودی ها صرفا در بخش دولتی هستند و این بزرگترین چالش ما است زیرا از بخش خصوصی نیز نمی توانیم ورودی داشته باشیم.

1372
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش