عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

02133699094 

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مخدرها و روان‌گردان‌ها جوانان و نوجوانان را تهدید می‌کند.

8 مهر 1395

روابط عمومی کنگره بین المللی جامع علوم اجتماعی ایران به نقل از ایسنا- مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح توانمندسازی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در ۱۲ استان کشور اجرا می‌شود.

حمیدرضا صرامی در همایش آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، افزود: حجم تهدیدهای ناشی از اعتیاد، مواد مخدر و روان‌گردان‌ها همه اقشار جامعه را مورد تهاجم قرار داده و مهم‌ترین نسلی که امروز در مقابل این آسیب‌ها قرار گرفته نوجوانان و جوانان کشور هستند.

وی با اشاره به اجرای  طرح توانمندسازی ‌نوجوانان، والدین، معلمان و مدیران دوره دوم متوسطه در  12استان کشور، اظهار کرد: این دوره‌ها تاکنون در چهار استان قم، قزوین، مرکزی و لرستان برگزار شده و تا ماه آینده 8 استان از جمله آذربایجان‌غربی، خراسان‌جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، گلستان، کرمان و هرمزگان زیر چتر این آموزش‌ها می‌روند.

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: والدین باید با جدیت در این کارگاه‌ها شرکت کنند و مدیران نیز باید با همکاری جدی نسبت به عملیاتی‌کردن این طرح ورود کنند و مشاوران باید در کلاس‌های درس نسبت به انتقال این مطالب مبادرت ورزند.

صرامی اضافه کرد: هدف اختصاصی این طرح کاهش  اعتیاد است و از اهداف دیگر این طرح این است که بتوانیم دانش و نگرش دانش‌آموزان را نسبت به اعتیاد اصلاح کنیم.

وی با اشاره به وضعیت کلی  استان لرستان در زمینه اعتیاد، خاطرنشان کرد: وضعیت استان با توجه به تلاش‌های صورت گرفته  بهتر شده و چارچوب فعالیت‌ها نشان می‌دهد وضعیت مهار اعتیاد با هوشمندی مدیران استان بهتر شده و در سطح مدارس نیز برحسب تحقیقات علمی نسبت به سایر استان‌ها از میانگین متوسط کشور وضعیت بهتری را به خود اختصاص داده است.

همچنین در این همایش معاونین تربیت بدنی و سلامت و توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان به آموزش 28هزار فرهنگی لرستانی و 157هزار نفر از دانش آموزان، دبیران و والدین در سال جاری اشاره کرده و بر اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کردند.

کنگره علوم اجتماعی با محوریت رابطه سرمایه اجتماعی و رفاه اجتماعی، جامعه شناسی نابرابری های اجتماعی، جامعه شناسی جوانان برگزار خواهد شد.

برچسب: نخستین همایش بین المللی علوم اجتماعی، کنگره علوم اجتماعی، بررسی مسائل روز ایران، جامعه، جوامع، سیاست گذاری، برنامه ریزی، ارتباط، شناسایی چالش، نظریه، همایش جامعه شناسی، همایش جامعه شناسی و علوم اجتماعی، کار و شغل، ارتباطات، انسان شناسی، تعاون، تامین اجتماعی، جامعه شناسی روستایی


1210
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش