عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

02133699094 

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

تامین اجتماعی بیش از 598 میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج پرداخت کرد

16 دی 1396

تهران - ایرنا - سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد، این سازمان در 6 ماه نخست سال جاری 598 میلیارد و 640 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، همچنین پنج هزار و ٦٦٦ میلیارد و ٦٣١ میلیون ریال در قالب تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان و مستمری بگیران در 6 ماه نخست سال جاری پرداخت شد.
به گزارش ایرنا، شرط دریافت کمک هزینه ازدواج برای زوج های جوان داشتن 720 روز سابقه بیمه پردازی قبل از تاریخ عقد دائم آنان است.
براساس این گزارش، از مجموع هزینه های کوتاه مدت یک هزار و ٤٨٢ میلیارد و ٣٢٧ میلیون ریال در بخش غرامت دستمزد بیماری غیر ناشی از کار و ١٤١ میلیارد و ١٤٧ میلیون ریال در بخش غرامت دستمزد بیماری ناشی از کار هزینه شده است.
تامین اجتماعی اعلام کرد؛ همچنین یک هزار و ٣١٦ میلیارد و ٤٤ میلیون ریال به عنوان استراحت ایام بارداری از سوی سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان در همین مدت پرداخت شده است.
بر اساس این گزارش، در شش ماه اول سال جاری، بابت کمک هزینه فوت و کفن و دفن ١٧١میلیارد و ١٩٧میلیون ریال و بابت هزینه سفر و فوق العاده همراه ٣٧ میلیارد و٧٧٤ میلیون ریال هزینه شده است.
همچنین، در همین مدت ١٦٦میلیارد و ١٨٢میلیون ریال برای کمک هزینه پروتز و اروتز پرداخت شده و در همچنین بخش غرامت نقص عضو مقطوع ١٧ میلیارد و ٧٤٧میلیون ریال و در بخش سایر کمک ها یک هزار و ٥٤٨ میلیارد و ٣٦١ میلیون ریال هزینه شده است.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 14 میلیون آن بیمه شده اصلی، حدود 3 میلیون نفر مستمری بگیر و بازنشسته و مابقی افراد تحت تکفل آنان هستند و 18 نوع خدمت درمانی و بیمه ای از سازمان دریافت می کنند.

منبع : ایرنا


387
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش