عضویت در خبرنامه کنگره علوم اجتماعی


تماس با دبیرخانه

02133699094 

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

ایجاد فرصت مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده از اقدامات مهم دولت دوازدهم است

2 بهمن 1396

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دیدار رییس انجمن دوستی آلمان و خاورمیانه گفت: ایجاد فرصت مشارکت اقتصادی برای زنان تحصیلکرده از مهمترین محورهای اقدامات دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده به حساب می‌ آید.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در دیدار با خانم هلن رنگ رئیس انجمن دوستی آلمان و خاورمیانه به ظرفیت‌های حوزه زنان و خانواده در ایران و همچنین حضور موثر زنان ایرانی در عرصه‌های آموزشی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: بهره‌گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات، ارتباطات و فناوری‌ های نوین برای افزایش مشارکت اقتصادی زنان، تسهیل فضای کسب و کارهای الکترونیکی از دیگر اقدامات و محورهای مهم معاونت و دولت دوازدهم است.
وی به بحران فراگیر تغییر اقلیم و برنامه‌های معاونت در زمینه ارتقای آگاهی و توان افزایی زنان در مقابله با تغییر اقلیم اشاره کرد و ادامه داد: ما ارتقای تحصیلات زنان در مناطق روستایی را پتانسیل مناسبی برای عاملیت دادن به زنان برای ایجاد پایداری در این مناطق می‌دانیم و تاکنون نیز برنامه‌ریزی‌های مدونی جهت تحقق آنها صورت گرفته است.
در ادامه هلن رنگ با ابراز خرسندی از این ملاقات به سوابق همکاری کشور ایران و آلمان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: از اینکه حوزه زنان هم می‌تواند به عنوان محوری مهم در همکاری میان ایران و آلمان دیده شود، خوشحال هستم.
وی به فرصت‌های همکاری، تجربه آلمان در زمینه فناوری اطلاعات، ارتباطات و برگزاری استارت‌ آپ‌های موفق اشاره کرد و افزود: این حوزه‌ها پتانسیل‌های زیادی برای ارتقای جایگاه زنان در عرصه تجارت و بازرگانی دارند.
در ادامه این دیدار و گفت‌وگو دکتر معصومه ابتکار و هلن رنگ در زمینه فرصت‌های همکاری در حوزه زنان و خانواده به تبادل نظر و بحث پرداختند.

irna


348
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام آنلاین

پوستر
حمایت معنوی

معرفی مجلات


مرکز همایش